Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

Proces przygotowywania projektu elewacji

Etap 1 - Prześlij nam wytyczne

Wypełnij formularz kontaktowy lub wyślij na nasz adres e-mail:

– rysunki z projektu: rzut parteru, piętra, dachu, przekroje, rzuty ścian – najlepiej w .pdf lub .dwg – Sprawdź kiedy robimy wizualizacje 3D a kiedy projekt na zdjęciach.
– komplet zdjęć budynku, preferowane zdjęcia narożnikowe – Sprawdź jak wykonać zdjęcia; wyślij nam ok. 10 zdjęć domu, a my wybierzemy te, które są najlepsze.

Co jeszcze ująć w pierwszej wiadomości?

numer telefonu – będzie niezbędny przez cały proces współpracy,
inspiracje – wybrane domy z sieci, które trafiają w Twój gust, jako przedstawienie tego, co się podoba,
opisz w paru zdaniach swój pomysł na elewację, swoje oczekiwania, najważniejsze założenia – o więcej wypyta nasza projekt menadżerka przed rozpoczęciem prac projektowych,
– jeśli wybrałeś już jakieś dekory, producenta tynków lub, jeśli masz już ekipę, która kupuje materiały to poinformuj nas o tym,
listę dodatków, które Ciebie interesują – nie musisz zamawiać ich od razu, możesz to zrobić na późniejszym etapie, najlepiej przed rozpoczęciem korekt,
dane do wystawienia faktury proforma – imię, nazwisko oraz adres zamieszkania lub NIP jeśli faktura ma być na firmę.

UWAGA!

Nasza skrzynka nie przyjmuje wiadomości powyżej 50mb. W związku z tym prosimy o przesyłanie wszystkich zdjęć za pośrednictwem: www.wetransfer.com. Po wrzuceniu zdjęć serwis wygeneruje link, z którego my bezpośrednio pobierzemy zdjęcia.
Możesz też wysłać dostęp do folderu na Dysku Google, do Dropbox lub innego zewnętrznego nośnika mediów.

Etap 2 - Wywiad z projekt menadżerem

Po zaksięgowaniu środków na naszym rachunku otrzymasz na maila wiadomość od naszego projekt menedżera. Jest to osoba odpowiedzialna za prowadzenie projektu i to z nim będziesz mieć kontakt przez cały proces współpracy.

Zobacz jak wygląda harmonogram przygotowania projektu.

Projekt menedżer umówi się z Tobą na przeprowadzenie telefonicznego wywiadu.

Warto przeznaczyć na to ok. 30 minut. W tym czasie będzie można porozmawiać o wizji, oczekiwaniach, pomysłach oraz uzupełnić wcześniej niezawarte informacje. Przedstawi on dokładny harmonogram prac wraz z terminami, po czym rozpoczniemy prace projektowe.

Z projekt menedżerem można kontaktować się zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną, w godzinach między 8:00 a 16:00 w dni robocze.

Przed rozpoczęciem prac musisz być świadomy wszystkich terminów

Kliknij w miniaturkę, by powiększyć harmonogram.

Cenimy sobie terminowość ponad wszystko. Szczycimy się faktem, że po wykonaniu ponad 1800 projektów na przestrzeni 5 lat dotrzymaliśmy 99,87% terminów.

A co się dzieje, gdy wiemy, że będziemy mieć jednodniowe opóźnienie? Dzwonimy najpóźniej w południe z informacją o możliwym opóźnieniu. Znamy naszych Klientów i wiemy jak bardzo jest dla nich istotne dotrzymywanie terminów.

O to samo chcemy prosić naszych Klientów, by oddali nam to, co my dajemy. Dla nas udzielenie przez Was odpowiedzi w wyznaczonych terminach jest zbawienne. Jako firma prowadzimy jednocześnie około 100 projektów i każde opóźnienie w odesłaniu uwag generuje dodatkową pracę na reorganizację kalendarza. Mamy to bardzo dobrze opanowane, ale zdecydowanie bardziej od układania kalendarza wolimy poświęcać ten czas na projektowanie Waszych elewacji. 

Standardowo dajemy 7 dni na odesłanie nam uwag do projektu. Już teraz wiesz, że dla Ciebie za mało? Poinformuj nas o tym jak najwcześniej, najlepiej na etapie składania zamówienia. Jesteśmy elastyczni, ale musimy wiedzieć o tym z wyprzedzeniem. 

Etap 3 - Pierwsze koncepcje

Pierwsze koncepcje opracowujemy na ujęciu frontowym budynku. Przesyłamy je w ciągu 7 dni roboczych od rozpoczęcia prac projektowych.

Przygotowujemy dwa warianty elewacji:
– pierwszy oparty jest o wytyczne zebrane z briefu oraz wywiadu telefonicznego,
– drugi, który jest inwencją twórczą projektanta. Stawiamy duży nacisk na to, aby obie koncepcje znacząco się od siebie różniły, a nie były jedynie zmianą koloru tynku. Naszym celem jest pokazanie potencjału bryły w sposób o którym wcześniej nie myślałeś.

Wszystkie pliki graficzne przesyłamy w formie elektronicznej drogą mailową.
Dostaniesz bezpośredni link do symulatora korekt, który umożliwia intuicyjne wskazywanie elementów do zmiany oraz dodawania komentarzy. 
Działa to na podobnej zasadzie do tablicy korkowej, do której pinezką można przypiąć uwagę na karteczce. Dzięki temu systemowi nie musisz opowiadać nam gdzie co mamy poprawić. Wystarczy, że bezpośrednio na projekcie dodasz komentarz.

 

Etap 4 - Pełny projekt

Po 7 dniach roboczych od otrzymania uwag dotyczących pierwszych koncepcji projektowych, na Twoją skrzynkę pocztową prześlemy pełny projekt, uwzględniający wszystkie zamówione dodatki.

Podobnie jak w przypadku pierwszych koncepcji będzie on dostarczy w formie linku do symulatora.

Każdy z naszych klientów, w ramach współpracy z producentem materiałów elewacyjnych US-COAT otrzymuje dodatkowe bonusy do projektu elewacji, a są to:

– jakościowe materiały w cenach niższych niż pozostałych producentów nawet o 36%! Zobacz jak dużo możesz zaoszczędzić na naszej współpracy! Dodatkowo, dzięki współpracy z nami, każdy z naszych klientów ma zagwarantowaną darmową dostawę tynków na terenie całej Polski!
– darmowe formatki tynków, które wybraliśmy do Twojego projektu – dzięki temu będziesz mógł już na etapie pełnego projektu zweryfikować czy te kolory są na pewno trafione,
– darmową konsultację z technologiem z firmy US-COAT – zaproponuje on rozwiązania dostosowanie do Twojego sytuacji oraz do otoczenia, a także odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące jakości ich produktów.

Etap 5 - korekty

Po otrzymaniu uwag dotyczących pełnego projektu zabieramy się za etap poprawek.

Standardowo do każdego projektu przysługują Ci 3 korekty.

Co to oznacza?
Trzykrotnie możesz zgłosić nam LISTĘ swoich uwag.
Dzięki temu, że jest to lista, a nie pojedyncze uwagi, możliwości zmian jest bardzo dużo.

Dlaczego ograniczamy korekty do trzech?
Jest to liczba, która w zupełności wystarczy do tego aby dopracować już wykonany projekt. Do etapu korekt przeszliśmy wspólnie przez: brief, wywiad, pierwsze koncepcje i pełny projekt, mając stale na łączach projekt menedżera z dużym stażem projektowym.
Trzy etapy korekt mają na celu tylko dopracowanie tego, co już zostało osiągnięte wspólnymi siłami.

80% naszych projektów kończy się na drugich korektach.
W 98% przypadkach nie było potrzeby zamawiania nadprogramowych korekt.

Niemniej, jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych korekt, jakichkolwiek drobnych poprawek to rozliczamy się wtedy już za czas poświęcony na wykonanie dodatkowych prac, według stawki godzinowej 100 zł netto / godzinę pracy projektanta.

Etap 6 - Wykaz materiałów i oddanie projektu

Trzecie korekty są ostatnimi, w związku z tym razem z ich oddaniem otrzymasz od nas również część opisową – wykaz materiałów, opis dodatków, przeliczenie powierzchni, kosztorys.

Co zawiera wykaz materiałów?

Do każdego materiału, który został wykorzystany w projekcie wskazujemy:
– producenta,
– rodzaj materiału,
– oznaczenie produktowe koloru,
– link do strony producenta.

A dodatki?

Podajemy materiał, kolor, technologię wykonania oraz link do przykładowego producenta lub produktu, na którym się wzorowaliśmy. Dodatki są zazwyczaj elementem niepowtarzalnym, w związku z czym zdecydowana większość wykonywana jest na indywidualne zlecenie klienta.

Końcowe wizualizacje, wraz z wykazem materiałów prześlemy na wskazany przez Ciebie adres e-mail.

Etap 7 - REALIZACJA - i co dalej?

Po zakończeniu prac projektowych nie urywamy kontaktu.

Jeśli na etapie prac wykończeniowych będziesz chciał zmienić koncepcję, wystarczy że zadzwonisz. Pomożemy.

Jeśli Twoi wykonawcy nie będą wiedzieli jak coś zrobić, zadzwoń. Pomożemy.

A jeśli nie masz wykonawcy lub nie jesteś przekonany co do umówionej ekipy, zadzwoń. Współpracujemy z ponad 100 firm wykonawczych w całym kraju.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydujesz się przesłać nam zdjęcia swojego domu po zakończeniu prac elewacyjnych. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi uda się zamienić Twój budynek w dom.:)

Chcesz żebyśmy zaprojektowali Twoją elewację?